تاثیر سرعت سایت (Page Speed یا site speed) در سئو

بررسی تاثیر سرعت وب سایت (Page Speed یا site speed) در سئو

نوامبر 24, 2020

نقش سرعت وب‌سایت در سئو

یکی از مهم‌ترین موارد افزایش بازدیدکنندگان سایت بهبود سرعت بارگذاری (Page Speed یا site speed) می‌باشد. سرعت سایت و نحوه بارگذاری آن یک عنصر مهم در سئو (SEO) و رتبه سایت در نتایج جستجو می‌باشد و باید به صورت مکرر مورد ارزیابی قرار گیرد. در اینجا سه مورد از مهم‌ترین دلایل تاثیر سرعت سایت در سئو را مشاهده می‌کنید:

تجربه کاربری مناسب

طبق مطالعات انجام شده، کاربران تحمل بیش از ۴ ثانیه را برای بارگذاری یک وب سایت از خود نشان نمی‌دهند. اگر وب سایت نتواند انتظارات کاربر را پوشش دهد، بازدیدکننده آن را ترک خواهد کرد. این موضوع توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل مورد بررسی قرار می‌گیرد و خروج سریع کاربر از سایت را به منزله نارضایتی فرد قرار می‌دهد. در نهایت این مسئله باعث کاهش رتبه سایت خواهد شد.

زمان بررسی ربات‌های گوگل

صفحات سایت پس از بارگذاری توسط روبات ها‏ی گوگل و… ایندکس می‌شوند. به اینصورت که گوگل زمان مشخصی را برای ایندکس هر سایتی، در نظر می‌‎گیرد. در نتیجه افزایش سرعت سایت به معنای افزایش سرعت بررسی و ایندکس شدن هر صفحات سایت می‎‌باشد. زمانی که گوگل نتواند در زمان مشخص خود سایت را بررسی کند، از جستجوی سایت کنار می‎کشد و به سراغ سایت دیگری می‎‌رود. درنتیجه ممکن است سایت با سرعت پایین در نتایج جستجو نشان داده نشود.

Google Ads

چنانچه برای بالا بردن تعداد بازدید کننده و فروش از تبلیغات Google Ads استفاده می‌کنید میزان سئو و سرعت سایت مخصوصا صفحات که برای تبلیغ درنظر گرفته شده‌اند می‌تواند در نتیجه نهایی مکان قرارگیری و هزینه تبلیغات در Google Ads تاثیر بسیاری گذارد که به تبع این امر بازدید کمتر با هزینه بالاتر دربر خواهد داشت.

توجه داشته باشید ابزار های تست سرعت سایت، پارامترهای متفاوتی را بررسی می‌نمایند و الگوریتم‌های خود را به صورت مداوم آپدیت می‌کنند در نتیجه شما نیز باید به صورت مکرر سایت خود را مورد بررسی قرار دهید تا همگام با پیشرفت تکنولوژی سایت خود را بروز نمایید.

درچند سال اخیر با افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند تعداد بازدیدهایی که از طریق موبایل انجام می‌گیرد درحال افزایش است در نتیجه بالا بودن سرعت سایت در گوشی و تبلت یکی دیگر از موارد مهم می‌باشد که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد.

جهت مشاهده 5 ابزار برتر تست سرعت سایت می‌توانید اینجا را کلیک نمایید.

تاثیر سرعت سایت در سئو

شرکت آوید سامانه رایمون تولید کننده نرم افزارهای مالی;  لجستیک ; تولید و ERP