نرم افزار خرید و تدارکات (تامین) تحت وب با یک سال پشتیبانی رایگان

نرم افزار خرید و تدارکات (نرم افزار تامین)

بهمن ۷, ۱۳۹۹

نرم افزار خرید و تدارکات (نرم افزار تامین):

جهت درک بهتر نرم افزار خرید و تدارکات ابتدا باید مفهوم مدیریت خرید و تدارکات در سازمان را مورد بررسی قرار داد. مدیریت خرید و تدارکات یکی از فعالیت های اصلی و مهم هر سازمان یا شرکت در جهت رسیدن به اهدافش می باشد که تمامی امور مرتبط با خرید کالا و خدمات مورد نیاز برای انجام تمامی فرایندهای سازمان را در بر می گیرد. اهميت فرآيندهاي خريد و تدارکات از آنجایی ناشي مي شود که خريد و تدارکات در رابطه مستمر و دائمي با تمامي بخشهاي سازمان، از جمله: مالي، انبارداري، توليد،کنترل کیفیت، نگهداری و تعمیرات، طراحي و تحقيق و توسعه و … بوده و رابطه کاري کم و بيش فعالي با تمامي ارکان سازمان دارد. چنين ارتباط هايي هنگامي اهميت خود را بيشتر نمايان خواهد کرد که بدانيم بخش خريد و تدارکات نقش رابط و واسطه معتبري بين ارکان داخلي يک سازمان، با بسياري از مراکز خارج از سازماني را نيز ايفا مي‌کند. هدف اصلی مدیریت خرید و تدارکات، تهیه کالا، تجهیزات و خدمات برای بخش های مختلف سازمان  بادر نظر گرفتن اصول کیفیت مطلوب، مقدار مناسب، قیمت مناسب، منبع مناسب و زمان مناسب می‌باشد. مدیر خرید و تدارکات باید با ایجاد ارتباط مناسب با بخش های مختلف سازمان از نیازهای آنها به کالا و تجهیزات و یا خدمات آگاهی یابد. سپس با جستجوی وسیع در بازار و شناسایی تامین کنندگان موجود، بهترین آنها از نظر قیمت و کیفیت محصولات را انتخاب  کند. امروزه با توجه به متنوع شدن تامین کنندگان، شیوه های مختلف تامین کالا و خدمات،  نوسان قیمت ها، فرآیندهای خرید کالا، تجهیزات و خدمات بسیار پیچیده و وظیفه مدیر خرید و تدارکات سخت تر شده است، تا آنجا که مباحثی مانند خرید و تدارکات بهنگام و به موقع در این حوزه بسیار مطرح و پر اهمیت هستند. به همین دلیل نیاز به  ابزاری  که تا حد زیادی از این پیچیدگی ها بکاهد و کمک خوبی در جهت تهیه به موقع و درست کالا، تجهیزات و خدمات برای سازمان باشد، وجود دارد. از جمله این ابزارها، نرم افزارهای متنوعی است که در بازار وجود دارد که در ادامه این مطلب به ویژگی های یک نرم افزار خوب و کارامد در زمینه مدیریت خرید وتدارکات اشاره خواهد شد.

بهترین نرم افزار خرید و تدارکات باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 • یکپارچگی با سایر نرم افزارهای جاری سازمان
 • قابلیت پوشش دهی تمام فرایندهای خرید و تدارکاتی سازمان
 • کاربری آسان
 • امکان تعریف دسترسی های متفاوت برای کاربران
 • تهیه گزارش های مورد نیاز کاربران
 • استفاده از تکنولوژی های بروز
 • پشتیبانی خوب
 • امنیت و اطمینان بالا
 • انطباق با استاندارد ها و قوانین کشور
 • قیمت مناسب
 • امکانات فنی مناسب

نرم افزار خرید و تدارکات (تامین) رایمون :

سیستم تامین رایمون ،  به کمک به روز ترین تکنولوژی روز دنیا تولید شده و در بستر وب و شبکه امکان برآورده نمودن تمام نیاز های مدیران سازمان ها را دارد و در مدت کوتاهی توانسته به عنوان بهترین نرم افزار تامین (خرید و تدارکات) در بین کاربران و مدیران شناخته شود ، از ویژگی های بارز نرم افزار رایمون می توان به موارد زیر اشاره نمود. (Supply chain management)

یکپارچگی با سایر نرم افزارهای جاری سازمان :

واحد تدارکات رابطه مستمر و مهمی با بخش های مختلف سازمان دارد، از اینرو یک نرم افزار مناسب باید به خوبی جریان اطلاعاتی بین واحد های مختلف با واحد تدارکات و خرید را پوشش دهد. طراحی و ساخت نرم افزار خرید و تدارکات رایمون به گونه ای است که به خوبی با نرم افزار های مالی، انبار، تولید، کنترل کیفی و … ارتباط اطلاعاتی دارد و تمام جریان های داده ای را بین واحد های مختلف پوشش می دهد که حاصل آن دسترسی سریع و آسان به تمام اطلاعات مورد نیاز واحد خرید و تدارکات می باشد.

قابلیت پوشش دهی تمام فرایندهای خرید و تدارکاتی سازمان :

با توجه به متفاوت بودن ماهیت فعالیت های سازمان های مختلف، فرایندهای کاری سازمان ها از جمله خرید و تدارکات نیز متفاوت می باشد. بنابر این یک نرم افزار مناسب باید متناسب با فرایند های هر سازمان باشد. طراحی و ساخت نرم افزار خرید و تدارکات رایمون به صورت داینامیک بوده و این قابلیت را ایجاد کرده است که متناسب با فرایندهای کاری هر سازمان استقرار پیدا کند.

کاربری آسان :

امروزه کاربران زمان زیادی را برای کار با نرم افزارها اختصاص می دهند، بنابر این کاربری آسان و طراحی مناسب بصری نرم افزار ها بسیار مهم است. در طراحی نرم افزار خرید و تدارکات رایمون سعی شده است با ایجاد فضای بصری ساده و زیبا و همچنین دسترسی سریع و آسان به منوها و فرم های مختلف نرم افزار، راحتی و سرعت را برای کاربران ایجاد نماییم. همچنین طراحی فرم ها و تب های مختلف نرم افزار به گونه ای می باشد  که کاربران در مدت زمان کوتاهی نسبت به سایر نرم افزار ها، آن را یاد می گیرند.

امکان تعریف دسترسی های متفاوت برای کاربران :

همان گونه که می دانید در سازمان ها  هر فرد فقط اجازه دسترسی به بخشی از اطلاعات را دارد، همچنین نحوه دسترسی افراد به اطلاعات نیز متفاوت می باشد. برای مثال یک کارمند فقط اجازه مشاهده اطلاعات خاصی را دارد اما اجازه ویرایش یا حذف آنها را ندارد. در نرم افزار خرید و تدارکات رایمون امکان تعریف دسترسی های متفاوت و متنوعی (با توجه به سیاست کاری هر سازمان) برای کاربران مختلف را دارد.

تهیه گزارش های مورد نیاز کاربران :

یکی از مهم ترین قسمت های نرم افزارهای سازمانی، بخش گزارش گیری آن می باشد. سازمان ها با توجه به نوع فعالیت های متفاوتی که دارند علاوه بر گزارشات ثابت و مشترک واحد خرید و تدارکات، نیاز به گزارشات خاص خود نیز دارند. نرم افزار خرید و تدارکات رایمون با بهره گیری از ابزارهای گزارش ساز قدرتمند، توانایی تهیه هر نوع گزارش در هر سطح و با هر ظاهر دلخواه کاربر بدون محدودیت تعداد را دارد. همچنین جهت جستجوی و دریافت گزارش سریع تر، در هر فرم از سیستم امکان ثبت فیلتر پیش فرض وجود دارد که به وسیله آن می توانید از اطلاعات موجود گزارش تهیه نمایید.  کاربران نرم افزار رایمون می توانند گزارشات را با فرمت های دلخواه از جمله Excel ,pivot ,pdf و … را تهیه نمایند. علاوه بر موارد مذکور گزارشات پرکاربرد به صورت پیش فرض در نرم افزار طراحی شده است:

 • ارائه گزارش مرور اسناد تأمین
 • گزارش مانده تعدادی قراردادهای خرید
 • گزارش مانده ریالی قراردادهای خرید
 • گزارش مانده تعدادی قرار پیمانکاری
 • گزارش مانده ریالی قراردادهای خرید
 • گزارش مانده سفارشات ثبت شده
 • گزارش وضعیت سفارشات ثبتی
 • گزارش برگ مامور خرید
 • گزارش تجمیعی درخواست‌های ثبتی
 • گزارش نوسان قیمت به تفکیک کالا
 • گزارش نوسان قیمت به تفکیک کالا و تأمین کننده
 • گزارش رتبه بندی و ارزیابی تأمین کنندگان
 • امکان گزارش‌گیری از لیست اطلاعات جدول تمامی فرم‌ها
 • ایجاد فیلتر پیش فرض جهت انجام جستجوی سریع و دریافت گزارش‌های پر کاربرد در تمامی فرم‌ها

استفاده از تکنولوژی های بروز :

از دیگر ویژگی های یک نرم افزار مناسب، استفاده از تکنولوژی های بروز می باشد. استفاده از تکنولوژی جدید در نرم افزار ها باعث افزایش سرعت ، امنیت ، دقت و کارایی نرم افزار می شود و هزینه های نگهداری و سخت افزاری را برای سازمان ها کاهش می دهد. نرم افزار خرید و تدارکات رایمون به صورت تحت وب طراحی و تولید شده است. رعایت دسترسی به نرم افزار تحت وب یا web based از سرعت و عملکرد بسیار بهتر و مطلوب تری برخوردار است  و کاربران میتوانند با استفاده از موبایل، تبلت و لپ تاپ و هر دستگاهی که اجازه باز کردن صفحات اینترنتی را میدهند مانند تلویزیون های هوشمند از قابلیت های آن بهره مند شد. این ویژگی باعث می شود تا کاربران و مدیران در خارج از محیط کار خود نیز بتوانند با نرم افزار خرید و تدارکات  کار کنند که با توجه به ماهیت فعالیت واحد خرید و تدارکات، یک ویژگی کلیدی محسوب می شود.

پشتیبانی قوی و مناسب :

از دیگر ویژگی های یک نرم افزار خوب داشتن پشتیبانی مناسب و قوی می باشد تا در صورت بروز اشکال یا ایجاد سوال برای کاربری با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن، ارائه خدمات پشتیبانی صورت گیرد. واحد پشتیبانی رایمون در تمام ساعات کاری در خدمت مشتریان می باشد تا مشکلات فنی یا کاربری را برطرف نماید. همچنین با مشاوره رایگان و برگزاری وبینار های تخصصی به کمک “پارک علم و فناوری“ و “صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت ریاست جمهوری“ شمار را در دستیابی به اهداف سازمانتان یاری می نماید. پشتیبانی نرم افزار های رایمون برای یک سال به صورت رایگان می باشد، همچنین مشتریان می توانند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای نرم افزار خود را بروز رسانی نمایند.

امنیت و اطمینان بالا :

داده ها و اطلاعات مهم ترین دارایی های هر سازمان می باشد که عدم حفاظت از اطلاعات محرمانه عواقب بدی را برای سازمان در بر خواهد داشت بنابر این یک نرم افزار مناسب باید امنیت لازم برای حفظ و نگهداری اطلاعات را برای کاربران ایجاد نماید. سیستم  خرید و تدارکات رایمون با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی روز دنیا و تحلیلی جامع توانسته به سطح بالایی از امنیت در حفظ و نگهداری اطلاعات دست پیدا نماید. نوع طراحی و معماری سیستم خرید و تدارکات رایمون به نحوی است که میزان خطای نرم افزاری در آن در حد صفر می باشد و پس از استقرار نرم افزار به هیچ وجه امکان از کار افتادن یا خرابی نرم افزار وجود ندارد. همچنین با اجرای کنترل های دقیق اصول فرایندهای خرید و تدارکات در زمان ورود اطلاعات یا دریافت خروجی از نرم افزار، توانسته صحت و دقت قابل اطمینانی را به ارمغان آورد.

انطباق با استاندارد ها و قوانین کشور :

یک نرم افزار خوب باید منطبق با استاندارد ها و قوانین کشوری باشد. در طراحی و تولید نرم افزار خرید و تدارکات رایمون تمامی استاندارد ها و قوانین مربوط به فرایندهای خرید ار جمله قوانین مربوط به ثبت فاکتورها، مالیات و عوارض، اضافات و کسورات قانونی و … به خوبی رعایت شده و کنترل های مناسب جهت جلوگیری از بروز خطا را لحاظ شده است.

قیمت مناسب :

امروزه یکی از مهم ترین معیارهای سازمان ها برای انتخاب یک نرم افزار مناسب، هزینه ای است که بابت خرید نرم افزار پرداخت می نمایند. قیمت یک نرم افزار می بایست با عملکرد و کارایی آن سنجیده شود و پارامتر های مهمی همچون اندازه شرکت، نوع صنعت، پیچیدگی فرایندها یا تعداد کاربر می تواند در قیمت بسیار تاثیر گذار باشد. اما شرکت آوید سامانه رایمون مفتخر است اعلام نماید با توجه به طراحی شیوه قیمت گذاری شناور، در بین تمامی رقبا (که محصولات آنها بتوانند با نرم افزار انبار رایمون برابری نمایند) کم ترین قیمت را دارد. همچنین خط مشی شرکت رایمون بر این است که هزینه انجام شده برای مشتری را با ارائه یک محصول کارآمد وبا کمک به بهبود فرایندهای سازمان، به یک سرمایه گذاری پربازده در بلند مدت تبدیل نماید.

امکانات فنی مناسب :
 • امکان تعریف انواع اسناد (فاکتور خرید، درخواست تأمین، مجوز ورود، قرارداد خرید، قرارداد پیمانکاری، الحاقیه پیمانکاری، برگشت کالای نامنطبق)
 • امکان تعریف انواع الگوهای ثبت اسناد تأمین با اعمال محدودیت بر اساس کالا، نوع کالا، فروشندگان و ….
 • امکان تعریف مراحل تائید به صورت نامحدود جهت تخصیص گردش‌کاری به انواع اسناد تعریف شده
 • امکان دریافت از فروشنده دیگر در سند برگشت کالای نامنطبق
 • امکان ثبت قرارداد خرید رسمی و غیر رسمی
 • امکان معادل‌سازی تمامی قراردادهای غیر رسمی ثبت شده به قرارداد رسمی توسط کاربر
 • امکان تعریف عوامل ریالی مختلف جهت استفاده در قرارداد یا فاکتور مثل مالیات عوارض و …
 • امکان تعریف اطلاعات تکمیلی به صورت نامحدود جهت تخصیص به اسناد تأمین با ماهیت عددی، تاریخ، متنی و … جهت شخصی‌سازی نمودن فرم‌های عملیاتی
 • امکان گروه‌بندی نمودن مشتریان جهت تهیه گزارشات متنوع مالی
 • امکان سیاست‌گذاری‌های متنوع جهت تأمین کالا
 • اطلاع به موقع از نیاز واحدهای مختلف سازمان به تجهیزات، کالا و خدمات
 • شناسایی آسان تأمین کنندگان
 • به کارگیری سازوکارهای متفاوت جهت رسیدن به هدف کاهش قیمت تمام شده
 • نظارت بر عملیات خرید اقلام و کارشناسان خرید تایید و تعیین شده
 • ارتباط آنلاین سیستم تأمین با سیستم انبار (از قبیل کنترل موجودی و ثبت اسناد انبار و حسابداری انبار)
 • امکان پیگیری آخرین وضعیت سفارشات و تاخیر در آماده‌سازی سفارشات
 • رهگیری یک زنجیره خرید از درخواست خرید تا رسید قطعی در انبار
 • ارائه گزارشات پیشرفته از اسناد و کارتابل در سطوح متفاوت (قرار داد، خرید، درخواست تأمین، مجوز ورود و…)
 • امکان تعریف مراحل گوناگون تائید اسناد و بدون وجود محدودیت و انجام عملیات بررسی اسناد در کارتابل
 • امکان تعریف قراردادهای متنوع پیمانکاری
 • امکان تخصیص Bom های متنوع و تخصیص کالای جایگزین
 • امکان صدور الحاقیه به صورت نامحدود بر روی قرارداد پیمانکاری یا بر روی یک الحاقیه دیگر
 • امکان مانده‌گیری از قراردادهای پیمانکاری
 • امکان مدیریت ضایعات و تعیین حد استاندارد ضایعات در قراردادهای پیمانکاری
 • امکان مدیریت مبالغ پرداختی به پیمانکاران امکان تخصیص رتبه به پیمانکاران بر اساس عملکرد

 

  نرم افزار خرید و تدارکات, نرم افزار خرید و تدارکات (نرم افزار تامین), آوید سامانه رایمون

توجه: جهت مشاهده تصاویر و اطلاعات بیشتر از نرم افزار فروش رایمون  اینجا  را کلیک نمایید.

مقاله: نرم افزار ERP (برنامه ریزی منابع سازمان)